Süper Lig Şampiyonu Bu Akşam Belli Olacak

Sıradaki içerik:

Süper Lig Şampiyonu Bu Akşam Belli Olacak

Dünya Çocukları Çevrim İçi Cinsel İstismara Maruz Kalıyor

30 okunma — 27 Mayıs 2024 15:26
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 66547beb809b1

302 Milyon Çocuk Mağdur Durumda

Bir araştırmaya göre, dünyada 2023 yılında 302 milyon çocuğun çevrim içi cinsel istismar mağduru olduğu tespit edildi. Edinburgh Üniversitesi’nin “Childlight” girişimi dahilinde yürütülen çalışmada, çocuk istismarının yaygınlığını ortaya koymayı amaçlayan araştırmacılar, “Işığa Doğru” adlı raporu yayımladı.

Amerika Yüksek Riskli Bölge

Rapora göre, dünya genelindeki çocukların %12,6’sının cinsel görüntü ve videolarla rızaları dışında konuşma ve paylaşıma maruz kalarak mağdur olduğu belirlendi. Bu oranın 302 milyon çocuğa denk geldiği vurgulanırken, araştırmacılar özellikle ABD’nin yüksek riskli bir bölge olduğunu belirtti.

İtiraflar ve Endişeler

Raporda, ABD’de her dokuz erkekten birinin (yaklaşık 14 milyon kişi), İngiltere’de %7’sinin (1,8 milyon kişi) ve Avustralya’da %7,5’inin (yaklaşık 700 bin kişi) hayatlarının bir döneminde çocuklara karşı çevrim içi suç işlediğini kabul ettiği ortaya çıktı. Ayrıca, milyonlarca erkeğin gizli kaldıklarını düşündükleri durumlarda çocuklara karşı suç işlemeye çalışacaklarını itiraf ettikleri belirtildi.

Salgın Döneminde Artan Mağduriyetler

Raporda, Kovid-19 salgınının dünya genelinde çevrim içi alışkanlıkları değiştirdiği vurgulanırken, Internet Watch Foundation’ın (IWF) 2023’te İngiltere’de 7-10 yaş arası ilkokul çocuklarının çevrim içi cinsel eylemlerde bulunmaya yönlendirildiği çocuk cinsel istismarı materyallerinin %1000’den fazla arttığına dikkat çekildi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli