Erkek Gorillerin Adaptasyonu ve Genetik Mutasyonu

Sıradaki içerik:

Erkek Gorillerin Adaptasyonu ve Genetik Mutasyonu

DEİK Genel Kurulu ve Ustalara Saygı Ödül Töreni

22 okunma — 25 Mayıs 2024 12:00
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 6653a454e1e9a

DEİK Genel Kurulu ve Ödül Töreni İstanbul’da Gerçekleşti

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Genel Kurulu ve Ustalara Saygı Ödül Töreni, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Bakan Bolat: Türkiye’nin İhracat Hedefleri Artıyor

Bakan Bolat, etkinlikte yaptığı konuşmada, DEİK’in Türkiye’nin ihracat misyonunun öncülüğünü yapan lokomotiflerden biri olduğunu vurgulayarak, Türkiye’nin dünya genelindeki ihracat performansını artırmak için kamu ve özel sektörün birlikte Betnano çalıştığını belirtti.

İhracat Rakamları ve Yeni Hedefler

Bakan Bolat, Türkiye’nin bu yıl 377 milyar dolarlık ihracat ve döviz geliri hedeflediğini açıkladı. Geçen yıl elde edilen 356.5 milyar dolarlık ihracat rakamını aşmayı ve yeni rekorlar kırmayı hedeflediklerini belirtti.

Türkiye Ekonomisinin Büyüme Başarısı

Bakan Bolat, Türkiye’nin 2023’te yıllık yüzde 4,5 reel büyüme gösterdiğini ve dünya ekonomisi içinde önemli bir konumda olduğunu ifade etti. Türkiye’nin Betnano giriş 17. büyük ekonomi olduğunu ve 1 trilyon 118 milyar dolarlık üretim ile 11. büyük ekonomi olduğunu belirtti.

Türkiye’nin Küresel İhracat Performansı

Bakan Bolat, Türk mal ve hizmetlerinin kalite ve marka gücü ile dünya genelinde 240’tan fazla ülkeye ihracat yaptığını ve bu ülkelerin 70’inde tarihi ihracat seviyelerine ulaşıldığını açıkladı. Ayrıca, Türkiye’nin Afrika’ya 16 milyar dolar, Amerika Kıtası’na 22 Betnano direct milyar dolar ve Asya’ya 65 milyar dolar ihracat yaptığını belirtti.

DEİK Genel Kurulu’ndan Hayırlı Olması Temennisi

Bakan Bolat, konuşmasının sonunda DEİK Genel Kurulu’nun hayırlı olması temennisinde bulundu.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli