Z Kuşağı: Fiziksel Kitapları Tercih Ediyor ve Kütüphaneye Gidiyorlar

Sıradaki içerik:

Z Kuşağı: Fiziksel Kitapları Tercih Ediyor ve Kütüphaneye Gidiyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin İlk Astronotu Alper Gezeravcı ile Görüştü

101 okunma — 11 Şubat 2024 10:04
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 65c8718597ba4

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alper Gezeravcı’ya Tebriklerini İletti

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin insanlı ilk uzay bilim misyonunu tamamlayarak dünyaya iniş yapan Alper Gezeravcı ile telefonda görüştü. Erdoğan, Gezeravcı’yı tebrik ederek, “Maşallah, dünya ile buluştun” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gezeravcı’ya Gelecek İçin Önemli Görevlerin Beklediğini Söyledi

Gezeravcı’ya görevi başarıyla tamamladığı için teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah Ankara’ya geldiğinizde de baş başa görüşüp bize bütün bu süreci etraflıca anlatırsan, bundan da ayrıca mutlu oluruz. Bundan sonra da üzerinde çok önemli görevler olacak” ifadelerini kullandı.

Gezeravcı, Sağlık Durumu Hakkında Olumlu Bilgi Verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Sağlık, sıhhat noktasında bir sıkıntı var mı?” sorusuna Gezeravcı, “Çok şükür her şey gayet güzel Sayın Cumhurbaşkanım. Hatta burada karşılama yapan doktorlarımız da şaşırdı. Bir müddet daha adaptasyon süremin uzun olmasını bekliyorlardı ama ben bir an önce binanın dışında koşturmaya başlayınca biraz afalladılar. Çok şükür her şey gayet yerinde” yanıtını verdi.

Türkiye’nin İlk Astronotu Gezeravcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Minnettarlığını İletti

Gezeravcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a görevi hayırlısıyla yerine getirdikleri için minnettar olduğunu belirterek, “Ülkemize, gelecek nesillerimize böyle bir ilham kaynağı görev hediye ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Ülkemizi ISS’e ulaşan 22’nci ülke yaptınız ve bugüne kadar orada gerçekleşen görevlerin içerisinde, eğitimin başlangıcından ISS’de görev icrasına kadar oraya en hızlı ulaşan ülke olduk. Ben tekrardan bu konudaki kararınız ve vizyonunuz için sizlere minnettarım” açıklamasını yaptı.

Türkiye’nin İlk Astronotu Gezeravcı, İnsanlara İlham Olmaktan Gurur Duyuyor

Alper Gezeravcı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Türkiye’nin uzay yolculuğunun bir simgesi olduğunu belirterek, “Gelecek nesillere, gökyüzüne bakıp ‘biz de varız’ demenin ilhamını bırakıyorum. Bu gurur hepimizin” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Gezeravcı’nın Babasıyla Görüştü

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Alper Gezeravcı’nın babası Ali Baba Gezeravcı ile telefon görüşmesi yaptı. Özel, Gezeravcı’nın Türkiye’nin gururu olduğunu ve herkesin uzay yolculuğunu heyecanla takip ettiğini söyledi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli