Türk Futbolunda Gol Kralları ve Rekorlar

Sıradaki içerik:

Türk Futbolunda Gol Kralları ve Rekorlar

Çin ve Türkiye Arasındaki Teknoloji İşbirliği Görüşmeleri Yapıldı

25 okunma — 03 Temmuz 2024 10:10
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 6684f95bbbd0e

Çin Ziyareti Detayları

Shenzhen ve Dongguan kentlerinde gerçekleşen resmi temaslarda, Komisyon Başkanı Mustafa Varank ve beraberindeki heyet, Türkiye’yi temsil etti. Heyette Başkanvekili Şahin Tin, Komisyon Sözcüsü Cevahir Uzkurt ve diğer üyeler de bulunuyordu.

İşbirliği Fırsatları Ele Alındı

Varank, Çinli yetkililerle gerçekleştirilen görüşmelerde, Çin ile gelecekte yapılacak işbirliği fırsatları üzerinde durduklarını belirtti. Ülkeler arasındaki konumları, kapasiteleri ve teknoloji alanındaki yarışı değerlendirdiklerini vurguladı.

Çinli Şirketler Türkiye’ye Gelecek

Varank, Shenzhen’in dünya çapında teknoloji ve üretim merkezlerinden biri olduğunu vurgulayarak, burada farklı şirketleri ziyaret ettiklerini ve bölgenin yönetimiyle de görüşmeler gerçekleştirdiklerini aktardı. Ayrıca, Çinli şirketlerin Türkiye’ye ziyaret gerçekleştireceğini belirtti.

Teknoloji Geliştirme ve Transferi

Heyet, Huawei gibi önemli teknoloji firmalarını da ziyaret ederek teknoloji transferi ve geliştirme konularında görüş alışverişinde bulundu. Huawei’nin Türkiye’deki faaliyetleri ve potansiyel işbirlikleri hakkında bilgi aldılar.

Olumlu Adımlar

Türkiye ve Çin arasında teknoloji transferi, bilgi paylaşımı ve inovasyon alanında işbirliğini artırmayı hedefleyen heyet, ziyaretin sonunda olumlu adımlar atıldığını ve iki ülke arasındaki teknolojik işbirliğini güçlendireceğine inandıklarını açıkladı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli