Suçsuz Yere 33 Yıl Hapis Yattı

Sıradaki içerik:

Suçsuz Yere 33 Yıl Hapis Yattı

Çıkan İddialar Hakkında Açıklama

145 okunma — 24 Mayıs 2023 13:41
avatar

Basin Bulteni

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Screenshot 2 1 15

BOTAŞ’ın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Son günlerde bazı basın yayın organlarında, BOTAŞ’ın Rus petrol ve doğal gaz şirketi Gazprom tarafından devralınacağına dair asılsız iddialar yer almaktadır. Söz konusu iddialar karşısında kamuoyunu doğru bilgilendirme ihtiyacı hasıl olmuştur. Bahse konu haber ve içeriklerde yer aldığı haliyle, Türkiye’nin enerji sektöründeki öncü kamu kuruluşu olan BOTAŞ’ın Gazprom Şirketi dahil olmak üzere herhangi bir ülke veya şirkete satılması/devredilmesi iddialarının gerçeklikle uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, dünyada benzeri görülmemiş bir enerji krizinin yaşandığı bu dönemde, şirketin almış olduğu tedbirler sayesinde doğal gaz tedarikinde Türkiye’nin holiganbet hiçbir sorun yaşamadığı vurgulandı.

“Şirketin bu tür iddialarla gündeme getirilmesinin planlı bir eylem” 

BOTAŞ’ın yaklaşık yarım asırlık tecrübesiyle Türkiye’nin enerji arz güvenliğinin teminatı vasfını haiz bir şekilde faaliyetlerini sürdürdüğü, gerçekleştirdiği dev projeler ve yatırımlarla Türkiye’yi enerjide merkez ülke hedefine adım adım yaklaştırdığı kaydedilen açıklamada, şirketin bu tür mesnetsiz iddialarla gündeme getirilmesinin maksatlı ve planlı bir eylem olarak görüldüğü aktarıldı.

Açıklamada, ayrıca şunlar kaydedildi:

“Enerji sektöründe spekülatif ve olumsuz etki yaratma amacı taşıyan, herhangi bir dayanağı olmayan, tamamen asılsız bu iddialara itibar edilmemesini, bu mesnetsiz iddialara karşı tüm yasal haklarımızı saklı tuttuğumuzu kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız”

İletişim Başkanlığı da iddiayı yalanladı

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla holiganbet giriş Mücadele Merkezi sosyal medya hesabından iddialara ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“BOTAŞ, ertelenen doğal gaz borcuna karşılık Rusya’ya satılıyor” iddiası doğru değildir. BOTAŞ’ın Gazprom şirketi dâhil herhangi bir ülke veya şirkete satılması/devredilmesi söz konusu değildir.”

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli