Çay Üreticilerinden 19 TL’lik Fiyata Tepki

Sıradaki içerik:

Çay Üreticilerinden 19 TL’lik Fiyata Tepki

Cem Yıldırım: Hemşireler Sağlık Bakanlığı Önünde Eylem Yaptı

18 okunma — 13 Mayıs 2024 21:24
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 66425ae8b2117

Hemşireler Sağlık Bakanlığı Önünde Toplandı

Cem Yıldırım’ın Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyesi hemşirelerin Sağlık Bakanlığı önünde gerçekleştirdiği eylemde, “Sağlığa bakan aranıyor!” sloganı yükseldi. Hemşireler bakanlık binasına doğru balonlar uçurarak dikkat çekti.

Hemşirelerin Açıklamaları

Hemşireler, “Yıllardır çözülmeyen ve yumak haline gelen sorunlarımızla bizi baş başa bırakan bakanlığımıza nasıl bir sağlık sistemi içinde çalışmak zorunda kaldığımızı tane tane anlatacağız” diyerek taleplerini dile getirdi.

Destek Veren Milletvekilleri

CHP Ankara Milletvekili Dr. Aylin Yaman ve EMEP Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca Demir, sağlık çalışanlarına destek vererek eyleme katıldı. Hemşirelerin yaşadığı sorunlara dikkat çektiler.

Hemşire Açığı ve Sorunlar

Hemşireler, çalışma koşullarının zorluğuna dikkat çekerken, hemşire açığının devam ettiğini ve bu durumun sorunların ana nedeni olduğunu vurguladılar. Türkiye’de hemşire sayısının OECD ortalamasının çok altında olduğuna dikkat çekildi.

Politikacıların Değerlendirmesi

CHP Ankara Milletvekili Dr. Aylin Yaman, sağlık çalışanlarının sesi olmak için mücadele ettiklerini belirtirken, EMEP Gaziantep Milletvekili Sevda Karaca Demir, hükümetin sağlık emekçilerinin haklarını tırpanlamak istediğini ifade etti.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli