Yapay Zeka Girişimcileri Kültürel Duyarlılık İçin Yeni Yollar Arıyor

Sıradaki içerik:

Yapay Zeka Girişimcileri Kültürel Duyarlılık İçin Yeni Yollar Arıyor

Çekya, Türkiye ile Ticari İlişkilerini Güçlendiriyor

25 okunma — 23 Haziran 2024 20:19
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 66785912cf87d

Çekya, Türkiye ile Ticari İlişkilerini Geliştiriyor

Türkiye, Avrupa’daki en büyük pazarı olan Avrupa’ya yönelik ihracatını sürdürürken, sadece ana pazarlarla değil diğer ülkelerle de ticari ilişkilerini genişletiyor. Orta Avrupa’nın önde gelen ülkelerinden Çekya, Türkiye’nin dış satımını artırmaya devam ettiği pazarlar arasında yer alıyor.

Çekya, Yenilenebilir Enerji Alanında İşbirliği İçin Fırsatlar Sunuyor

Çekya, otomotiv, enerji, porselen, kristal ve makine sektörlerinde tecrübeli ve güçlü bir ekonomiye sahip. Ülke, yenilenebilir enerji alanında işbirliği için Türkiye’ye önemli fırsatlar sunuyor. Güçlü ve istikrarlı ekonomisi sayesinde, Çekyalı şirketler Türkiye’de daha fazla iş ve yatırım yapmayı hedefliyor.

Türkiye’nin Çekya’ya Yaptığı İhracat Rekor Seviyede

Türkiye, Çekya’ya gerçekleştirdiği ihracatı artırarak tüm zamanların en yüksek ocak-mayıs ihracatını gerçekleştirdi. Türkiye’nin Çekya’ya ihracatı, yılın ilk 5 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre %1,7 artış gösterdi. En fazla ihracatı otomotiv endüstrisi gerçekleştirdi.

İhracatta Otomotiv Endüstrisi Lider Konumda

Ocak-mayıs döneminde Çekya’ya yapılan ihracatta otomotiv endüstrisi liderliği elinde tutuyor. Otomotiv endüstrisi, ülkeye yapılan dış satımı en fazla artıran sektör oldu. İllere göre bakıldığında, en fazla ihracatı İstanbul gerçekleştirdi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli