Metin2 PVP Serverlerine Başlarken Hızlı Başlangıç Rehberi

Sıradaki içerik:

Metin2 PVP Serverlerine Başlarken Hızlı Başlangıç Rehberi

Bill Gates’i Geçen Steve Ballmer Dünyanın En Zengin Altıncı Kişisi Oldu

27 okunma — 02 Temmuz 2024 20:18
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 6684365699933

Steve Ballmer Microsoft Hisse Senetleriyle Bill Gates’i Geçti

Microsoft’un eski CEO’su Steve Ballmer, dün itibariyle servetiyle şirketin kurucu ortağı Bill Gates’i geçti. Ballmer, dünyanın en zengin altıncı kişisi olurken, ilk kez Gates’ten daha fazla servete sahip oldu. Microsoft hisselerinin bu yıl %21 artması, Ballmer’ın servetini daha da yukarı taşıdı.

Microsoft, OpenAI Ortaklığıyla Yükselen Yapay Zeka Rallisinden Faydalandı

Microsoft, OpenAI ile olan ortaklığı sayesinde ABD borsasını yükselten yapay zeka rallisinden en çok yararlanan teknoloji şirketlerinden biri haline geldi. Bu başarı, şirketin hisselerinin değerini artırarak Ballmer’ın servetini zirveye taşıdı.

Gates, Servetini Azaltarak Hayır İşlerine Harcıyor

Bill Gates, servetini yavaş yavaş azaltarak hayır işlerine yönlendiriyor. Gates, eski eşi Melinda French Gates ve Warren Buffett ile birlikte kurduğu Gates Vakfı’na milyarlarca dolar bağış yaparak dünyanın en büyük yardım kuruluşlarından birini oluşturdu.

Ballmer’ın Zenginlik Hikayesi

1980’li yıllarda Microsoft’a asistan olarak giren Steve Ballmer, 2000 yılında Bill Gates’in yerine CEO oldu ve 2014 yılında emekliye ayrıldı. Aynı yıl Los Angeles Clippers’ı 2 milyar dolara satın alan Ballmer, şu an bu yatırımının 4,6 milyar dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli