İTÜ Rover Takımı, NASA University Rover Challenge Yarışmasına Katılacak

Sıradaki içerik:

İTÜ Rover Takımı, NASA University Rover Challenge Yarışmasına Katılacak

Bakan Bolat: Türkiye ve İngiltere Arasındaki Ticaret İlişkileri Güçleniyor

75 okunma — 16 Mart 2024 20:07
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 65f5d1c11df84

Bakan Bolat, Londra Ziyareti Sonrası Türkiye-İngiltere Ticaret İlişkilerini Değerlendirdi

Ticaret Bakanı Bolat, resmi davet üzerine bulunduğu başkent Londra’da İngiltere İş ve Ticaret Bakanı Kemi Badenoch ile görüşmeler gerçekleştirdi.

İki Güçlü Ortak: Türkiye ve İngiltere

Bakan Bolat, Türkiye ve İngiltere’nin askeri ve siyasi alanda güçlü ortaklar olduğunu vurgulayarak, ekonomi ve ticaret alanında da güçlü ilişkilere sahip olduklarını belirtti.

Ticaret Hacmi Artıyor

Bakan Bolat, Türkiye ve İngiltere arasındaki mevcut serbest ticaret anlaşması ile karşılıklı ticaretin yasal bir zemine oturduğunu ifade etti. Geçen yıl karşılıklı ticaret hacminin 19 milyar dolara ulaştığını belirten Bolat, Türkiye’nin bu ticaretten 6 milyar dolar fazla kazanç elde ettiğini söyledi.

Yeni Anlaşmalar Yolda

Bakan Bolat, Türkiye ve İngiltere arasındaki serbest ticaret anlaşmasının güncellenmesi için müzakerelerin başlatıldığını açıkladı. Hizmetler sektörünü de kapsayacak şekilde genişletilecek anlaşmanın, her iki ülkenin de fayda sağlayacağı bir platform oluşturacağını belirtti.

Gelecek Hedefler

Bakan Bolat, Türkiye ve İngiltere arasındaki ticaret hacminin 20 milyar dolara ulaşmayı hedeflediklerini açıkladı. Ayrıca Türk savunma sanayisinin önümüzdeki 5 yıl içinde hızla büyüyerek ülkeye teknoloji ve katma değer sağlayacağını belirtti.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli