Plan-S Uyduları Yörüngelerine Gönderiyor

Sıradaki içerik:

Plan-S Uyduları Yörüngelerine Gönderiyor

Apple Store Çalışanları Grev Kararı Aldı

24 okunma — 13 Mayıs 2024 15:27
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 66420729b333f

Perakende Çalışanları Koalisyonu’ndan Grev Kararı

‘Çalışanları temsil eden Perakende Çalışanları Koalisyonu’nun açıklamasına göre, Towson, Maryland’deki Apple Store çalışanları cumartesi günü geç saatlerde grev yapılması için oy kullandı. Grev için tarih belirlenmedi.

Tartışmalar ve Beklentiler

Oylama, sendikanın “Apple yönetimiyle bir yılı aşkın süredir devam eden ve tatmin edici olmayan sonuçlara neden olan müzakereler” olarak adlandırdığı sürecin ardından geldi. Çalışanlar, öngörülemeyen planlamalarda ve ücretlerinde yaşam maliyetine uygun değişiklikler arıyorlar.

Apple’ın Açıklaması

Bir sözcü tarafından yapılan açıklamada Apple, “Ekip üyelerimize derinden değer veriyoruz ve onlara sektör lideri ücretler ve olağanüstü avantajlar sağlamaktan gurur duyuyoruz. Her zaman olduğu gibi, Towson’daki ekibimizi temsil eden sendikayla saygılı bir şekilde iletişim kuracağız” dedi.

Sendikalaşma ve Öneriler

Çalışanlar Haziran 2022’de sendikalaşma yönünde oy kullandı ve Ocak 2023’ten bu yana Apple yönetimiyle görüşüyorlar. Geçtiğimiz yıl Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu, Apple’ın mağazadaki çalışanlara sağlanan faydaları reddettiğini iddia eden Towson çalışanları adına bir şikayette bulunmuştu. Apple’a yönelik geçmişteki öneriler arasında daha fazla izin sisteminin getirilmesi de yer alıyordu.

Geçmişteki İncelemeler ve Durum

Geçtiğimiz hafta Ulusal Çalışma İnceleme Kurulu, Apple’ın New York’taki çalışanlarından bazılarını sendika yanlısı faaliyetleri nedeniyle yasadışı bir şekilde sorguya çektiğini tespit etmişti. Apple’ın Towson mağazası ABD’de başarıyla sendikalaşan iki mağazadan biri. Yaklaşık 100 Apple çalışan Boeing, Lockheed Martin ve United Airlines gibi şirketlerden 600 bin çalışanı da temsil eden sendikaya üye.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli