Enzo Maresca, Chelsea’nin Yeni Teknik Direktörü Oldu

Sıradaki içerik:

Enzo Maresca, Chelsea’nin Yeni Teknik Direktörü Oldu

Apple, Apple Intelligence ile Yeni Bir Döneme Giriyor

53 okunma — 13 Haziran 2024 13:19
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 666ac7a3bb11e

Tim Cook, Apple Intelligence’ın Getirdiği Değişimi Anlattı

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC 2024), Apple, Apple Intelligence adını verdiği yapay zekâsını tanıttı. Teknoloji devi, yapay zekâ ile yeni bir döneme adım atarken CEO Tim Cook, bu gelişmeler hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Apple CEO’su Tim Cook, iPhone Kullanımında Değişim Olacağını Belirtti

Tim Cook, bir röportajda teknoloji YouTuber’ı Marques Brownlee ile yaptığı konuşmada, Apple Intelligence’ın gelişmesiyle insanların iPhone’larını daha az kullanabileceklerini belirtti. Cook, yapay zekânın akıllı hale geldikçe, daha önce zaman alan işlemlerin artık daha hızlı gerçekleşebileceğini vurguladı.

Apple, Yapay Zekâyı Sistemlerine Entegre Edeceğini Duyurdu

WWDC etkinliğinde yapılan duyuruya göre Apple, pazartesi günü itibarıyla yapay zekâyı sistemlerine entegre edeceğini açıkladı. Yeni yazılımlarla birlikte Apple cihazlarında kullanılabilecek bir dizi yapay zekâ özelliği tanıtıldı.

Yenilikler Arasında ChatGPT Destekli Siri ve Fotoğraf Düzenleme Özellikleri Var

Güncellemeler arasında, daha iyi dil anlama yeteneğine sahip Siri, uygulamalar arası entegrasyon ve yenilenmiş Fotoğraflar uygulaması gibi özellikler bulunuyor. Apple ayrıca, kullanıcıların tercihine göre ChatGPT destekli Siri’yi kullanabileceği yeni bir ortaklık da duyurdu.

Apple, Kullanıcıları Daha Bilinçli Hale Getirmeyi Hedefliyor

Tim Cook, Apple’ın kullanıcıların cihazlarında fazla vakit geçirmesini istemediğini ve insanların gerçek hayata daha fazla odaklanması gerektiğini vurguladı. Şirket, Screen Time gibi özelliklerle kullanıcıların cihazlarında geçirdikleri zamanı takip etmelerine ve daha bilinçli bir şekilde kullanmalarına olanak sağlıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli