OpenAI’den Yeni Ses Klonlama Teknolojisi Açıklaması

Sıradaki içerik:

OpenAI’den Yeni Ses Klonlama Teknolojisi Açıklaması

Amazon, Bulut Bilişim Alanındaki İşten Çıkarmaları Açıkladı

55 okunma — 04 Nisan 2024 13:06
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 660e7b914862a

Amazon, yaptığı açıklamada bulut bilişim alanında yüzlerce kişinin işine son verdiğini duyurdu. Açıklamada, hangi departmanlardan çalışanların etkilendiği detaylarıyla paylaşıldı.

İşten Çıkarmaların Kapsamı

Amazon’un açıklamasında, satış, pazarlama, küresel hizmetler departmanları ve fiziksel mağaza teknoloji ekibindeki birkaç yüz çalışanın da işten çıkarıldığı belirtildi. İşten çıkarmaların dünya genelinde olduğu vurgulandı.

Çalışanlara Sağlanacak Destekler

Açıklamada, ABD’de çalışanlar için en az 60 gün maaş ve sosyal yardımların devam edeceği, yeni iş bulma sürecinde destek sağlanacağı ve sağlık yardımlarına erişim imkanı sunulacağı bilgisi paylaşıldı.

Amazon’un Büyüme Planları

Açıklamada, firmanın temel alanlarda işe alımlarla büyümeye devam edeceği vurgulanarak, binlerce iş imkanının söz konusu alanlarda bulunduğu ifade edildi.

Teknoloji Sektöründeki İşten Çıkarmaların Artışı

Challenger, Gray&Christmas isimli ABD kariyer danışmanlık firmasının raporuna göre, 2023’te teknoloji sektöründeki işten çıkarmaların yüzde 73 arttığı belirtildi. Geçen yıl işten çıkarılan kişi sayısının 168 bin 32’ye ulaştığı ve bu rakamın 2022’ye göre büyük bir artış gösterdiği raporda yer aldı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli