Ege Üniversitesi Uzay Görevinde Türk Bitkisini Test Etti

Sıradaki içerik:

Ege Üniversitesi Uzay Görevinde Türk Bitkisini Test Etti

AKP Milletvekilleri Yargıda Düzenlemeleri Kapsayan Kanun Teklifini Tamamladı

65 okunma — 14 Şubat 2024 20:06
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 65ccf32a7d1e7

AKP milletvekilleri, çeşitli düzenlemeleri kapsayan bir kanun teklifinin çalışmalarını tamamladı. Bu teklif, yaklaşık 40 maddeden oluşuyor ve milletvekillerinin imzasına açıldı. Teklif, önümüzdeki hafta TBMM Başkanlığına sunulacak.

İtiraz Süreleri “İki Hafta” Olacak

Yargıya başvuru süreleri üzerinde yapılan bir düzenleme, itiraz, istinaf ve temyiz kanun yollarını kapsıyor. Buna göre, itiraz süreleri “iki hafta” olarak belirlenecek.

Manevi Tazminat Talepleri Tazminat Komisyonu Tarafından Karara Bağlanacak

Yargılamaların makul sürede sonuçlandırılamadığı iddiasıyla yapılan manevi tazminat talepleri, Tazminat Komisyonu tarafından karara bağlanacak. Bu düzenleme ile uzun süren yargılamalardan kaynaklanan mağduriyetlere daha hızlı çözüm sağlanacak.

Bireysel Başvurular İçin Komisyona Müracaat İmkanı Getirilecek

Makul sürede yargılanma hakkının ihlal edildiği iddiasıyla yapılan bireysel başvurular için, Kanunun yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla Anayasa Mahkemesinde derdest olan başvurular için Komisyona başvuru imkanı getirilecek. Bu düzenleme, uzun yargılamalardan kaynaklı ihlal iddialarına daha kolay erişilebilir, hızlı bir başvuru yolu oluşturacak.

Kayyum Atanması Durumunda Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Devreye Girecek

Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, silahlı örgüt veya terörizmin finansmanı suçlarının bir şirketin faaliyetleri çerçevesinde işlendiği durumlarda kayyum atanmasına karar verildiğinde, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu kayyum olarak atanabilecek.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli