Çin’de Yabancı Yatırımların Azalması Devam Ediyor

Sıradaki içerik:

Çin’de Yabancı Yatırımların Azalması Devam Ediyor

Akdeniz Üniversitesi’nde Gerçekleşen Güney Kariyer Fuarı’nda Öne Çıkan Konular

69 okunma — 23 Şubat 2024 21:08
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 65d8df0fa21da

Prof. Dr. Ömer Özkan: Ölümsüzlük ve Organ Nakli Üzerine

Akdeniz Üniversitesi’nde bu yıl ikinci kez düzenlenen Güney Kariyer Fuarı’nda önemli isimler konuk oldu. Fuarda, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu ve Organ Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ömer Özkan öğrencilerle buluştu.

Ölümsüzlük Mümkün mü?

Prof. Dr. Özkan, ölümsüzlüğün mümkün olup olmayacağı konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. 80-85 yaş aralığının günümüzde normal olarak kabul edildiğini belirten Özkan, ölümsüzlük arayışının tarihsel bir hedef olduğunu vurguladı. İnsan ömrünün ilerleyen yıllarda daha da uzayabileceğini ve hedeflerin her zaman üst seviyede olması gerektiğini ifade etti.

Kafa ve Beyin Nakli: Gelecekte Mümkün mü?

Prof. Dr. Ömer Özkan, organ nakilleri konusunda Türkiye’nin önde gelen ülkelerden biri olduğunu belirtirken, beyin ve kafa naklinin gelecekte mümkün olup olmayacağına dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Beyin naklinin insanların uzun süredir aklında olduğunu ve felç konusunun çözülmesi gerektiğini belirterek, bu alanda ilerlemelerin olabileceğini söyledi.

Genetik ve Tıp Alanında Türkiye’nin Geleceği

Prof. Dr. Özkan, Türkiye’de genetik ve gen transferi konusunda uzmanların bulunamadığına dikkat çekerken, tıp alanındaki gelişmelerin ülkemizde de gerçekleşmesi gerektiğini vurguladı. Kanser tedavilerinin yerli laboratuvarlarda geliştirilmesi gerektiğini belirten Özkan, bu alandaki potansiyelin önemine değindi.

Organ Nakli ve Tıbbın Geleceği

Prof. Dr. Özkan, organ naklinin gelecekte daha da yaygınlaşabileceğini belirtirken, tıbbın gelişmesiyle birlikte organların raflarda satılacak seviyeye gelip gelmeyeceği sorusuna dikkat çekti. Tıpta daha keşfedilmemiş birçok alanın bulunduğunu ve ilerlemenin süreceğini ifade etti.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli