“Odysseus”, Ay’a Yolculuğuna Başladı

Sıradaki içerik:

“Odysseus”, Ay’a Yolculuğuna Başladı

ABD’de İşsizlik Maaşı Başvuruları Beklentilerin Altında Gerçekleşti

68 okunma — 15 Şubat 2024 20:09
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 65ce455181b27

İşsizlik Maaşı Başvuruları 212 Bin Oldu

ABD’de yapılan son açıklamalara göre, işsizlik maaşı başvuruları 10 Şubat ile biten haftada beklenenin altında gerçekleşti. ABD Çalışma Bakanlığı’nın verilerine göre, başvuru sayısı 212 bin olarak kaydedildi.

Ekonomistlerin Tahminleri Yanıldı

Reuters tarafından yapılan ankete katılan ekonomistler, işsizlik maaşı başvurularının 220 bin seviyesinde olacağını tahmin ediyorlardı. Ancak gerçekleşen rakam, beklentilerin altında kalarak ekonomistleri şaşırttı.

Önceki Haftanın Verileri Revize Edildi

Daha önce 3 Şubat ile biten haftada 218 bin olarak açıklanan başvuru sayısı, mevsim etkisinden arındırılmış verilere göre 220 bin olarak revize edildi.

İşsizlik Maaşı Başvurularının Ortalaması Yükseldi

ABD istihdam piyasasının bir göstergesi olarak kabul edilen işsizlik maaşı başvurularının dört haftalık ortalaması, 10 Şubat ile biten haftada 218 bin 500 seviyesine yükseldi. Bu, istihdam piyasasında ortaya çıkan trendlere yönelik daha iyi bir göstergedir.

Toplam İşsizlik Maaşı Başvuru Sayısı Arttı

ABD’de işsizlik maaşından yararlanan toplam kişi sayısı da 3 Şubat ile biten haftada 1,895 milyon seviyesine yükseldi. Bu da işsizlik maaşı başvurularının arttığını göstermektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli